Kevään yhteishaun jälkeen olemme avanneet muutamia avoimia opiskelupaikkoja jatkuvaan hakuun, joita kannattaa hakea jo kesäkuun aikana.

Tällä hetkellä kesällä AIKK:ssa on haettavissa opiskelupaikka Hervannan toimipisteeseen TELMA-koulutukseen, Ahlmanin toimipisteeseen TUVA-koulutukseen ja Aitoon toimipisteessä TUVA-koulutuksessa, ARTE-tutkinnossa ja PUKI-tutkinnossa.

Jos kiinnostuit ja kaipaat lisätietoa tai apua mahdollisessa haussasi, niin ota ystävällisesti yhteyttä puhelimitse opinto-ohjaajaamme Taina Toivettulaan (050 5630 090) tai opintosihteeriimme Tero Koskeen (050 4078 209), jotka työskentelevät kesäkuun.

Jos kaipaat lisätietoja tai apua heinäkuussa, niin ota ystävällisesti yhteyttä 6.7 alkaen apulaisrehtori Seppo Rinteseen (040 0925 602).

Hyvää juhannusta ja kesää!

Kuvassa on lukuvuoden alussa käyttöön otettava uusi Aitoon toimipisteen asuntolamme nimeltään Toivo.

Suvisin terveisin rehtori Jaro Koikkalainen